Plasti Dip Kompresör/Elektrikli Tabanca Uygulama Klavuzu

Aşağıdaki klavuz kompresör uygulamalarında başlangıç bilgileri vermektedir. Sprey ile uygulamalar için klavuz yeterlidir. Ancak komple araç kaplamaları için mutlaka telefon ile destek alınız.


Performix Plasti Dip ürünleri kapalı ve kuru bir depolama ortamında ortalama 16 derece sıcaklıkta muhafaza edilmektedir. Kargo ve nakliye sırasında bu ortam sıcaklığı değişmektedir. Sprey veya litrelik boyalar elinize ulaştığında kullanım yapmayacaksanız kuru bir yerde oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz.

 

Kullanım öncesinde spreyleri 3 ile 5 dakika arasında çalkalamanız gerekmektedir. Elektrikli kompresör veya tanklı kompresör kullanıyoranız gerekli meme ucu ve basınç ayarları için teknik ekibimizle iletişime geçmelisiniz. Tüm uygulama bilgileri, bayilerimize eğitim sırasında verilmektedir. Uygulama işleminde en iyi sonucu almak için tozdan ve rüzgardan korunaklı kapalı bir alan ile ortam sıcaklığının 16 ile 20 derece arasında olması gerekmektedir.

Çok soğuk veya çok sıcak bir ortam varsa, alanı bir ısı kaynağı ve/veya soğutucu ile oda sıcaklığına getirmeniz önerilmektedir. Ürünü ısıtmak için doğrudan güçlü bir ısı kaynağına yaklaştırmayınız. Yavaş bir şekilde ısınabileceği bir ısı kaynağı önerilmektedir.

Ürünü uygulayacağınız yüzeyin toz, su ve yağdan arındırılması gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandığında ürünü yüzey üzerinde uygulamaya başlayabilirsiniz. Önerilen kullanım şekli ilk bir kaç saniyelik atımın farklı bir yüzey üzerinde yapılması ve ardından asıl yüzey üzerinde uygulamaya geçilmesidir.

Efekt spreyler dışındaki tüm spreyler astar gerektirmeden doğrudan yüzeye uygulanabilmektedir. Bazı fotoğraf ve videolarda görebileceğiniz farklı bir renk altına atılmış gri veya beyaz renk astar değil, ana malzemenin kendi rengini kırmak için atılan Plasti Dip dir. Evrensel olarak tüm astarlar gri renktir. Koyu bir renk yüzeye açık tonlarda bir Plasti Dip uygulayacaksınız kapatma işlemini hızlandırmak için sizde altına Gri Plasti Dip ürününü ilk kat için isteğe bağlı olarak atabilirsiniz. Plasti Dip kapatıcılığı güçlü olan bir üründür. Özel durumlar dışında altına gri renk Plasti Dip ürünü uygulamanız gerekmemektedir. Efekt spreyler ise Plasti Dip ürünlerine efekt verme amaçlı olduğu için sadece Plasti Dip uygulanmış yüzeylerde kullanılabilir.

 Plasti Dip'in atımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Ürünün uygulanacağı yüzeyin tüm kenarlardan +10 cm daha fazla olduğu düşünülür. Özet olarak uygulamaya (sprey atımına) 10 cm dışarıdan başlanır, 10 cm dışarıda bitirilir. Bu uygulama şekli malzemenin iç bölümlerinde olduğu gibi kenarlarına yani bitiş noktalarına da eşit şekilde malzeme düşüşü sağlamaktadır. Ürün ilk atıma sol alt köşeden (10 cm dışarıdan) başlanarak sağ alt köşeye doğru düz bir doğrultuda 20 cm mesafeden atılır. (+10 cm dışarıda) bitirilir. Aynı şekilde ters yönde de atım sağlandıktan sonra ilk kat bitirilir. Ürün kesinlikle kapatma amaçlı atılmaz. Toz şeklinde bir düşüş olması sağlanır. Kapatma işlemi atılacak diğer katlarla tamamlanır. İlk kat bittikten sonra ürün kurumaya bırakılır. Bu kuruma sürecini hızlandırmak için ısı kaynağı kullanılması tavsiye edilmez ancak ortamdaki sirkülasyon yapan ısı kaynaklarının kuruma sürecinde çalıştırılması bir sorun teşkil etmez. Uygulama sırasında ise önerilmez. Yanlızca kuruma peryodunda bu şekilde bir ısıtma işlemi uygulanabilir. Ortamda bir ısı kaynağı yok ise ürün kendi doğal kuruma sürecine bırakılır. Bu süreç ilk kat için takriben 10 ile 15 dakikadır.

Plasti Dip Nedir

Plasti Dip İletişim

  • Adres: 406 Sokak No:7 3.Sanayi Sitesi. Bornova - İZMİR

  • Telefon: (0232) 458 06 06

  • Email: info@plasti-dip.com

Takip Edin